Demola Latvia ir inovāciju koprades programma studentiem un uzņēmumiem

Strādājot ar vadošajiem studentiem, Demola Latvia palīdz
uzņēmumiem radīt nākotnes risinājumus. Mūsu līdzšinējie
sasniegumi ir pierādījums tam, ka mūsu metode strādā.
Vai esat gatavs to izmēģināt?

Kas ir Demola Latvia?

DEMOLA Latvia ir inovāciju platforma, kas atrodas Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes paspārnē. Mēs sadarbojamies ar uzņēmumiem, kuri talantīgākajiem studentiem, kas mācās Latvijā, iesniedz izaicinājumus (idejas un problēmjautājumus) risināšanai Demolas 12 nedēļu intensīvajā dizaina domāšanas procesā. Programmas beigās uzņēmums saņem konkrētā izaicinājuma risinājumu vai izpēti, ko izstrādājusi multidisciplinārā komanda 5 studentu sastāvā.
Vairāk
Demolas process
Uzņēmums iesniedz problēmsituāciju
Uzņēmums vai organizācija iesniedz izaicinājumu Demola Latvia, ko tālāk nodot risināšanai studentiem.
Atlases process
Studenti var pieteikties piedāvātajiem izaicinājumiem. Demola Latvia izveido
starpdisciplināru komandu, kurā ir studenti no dažādām Latvijas universitātēm. Par vienu vietu komandā vidēji sacenšas pieci studenti.
12 nedēļu intensīvs darbs
Izmantojot dizaina domāšanas pieeju, katra komanda 12 nedēļas strādā, lai atrisinātu doto izaicinājumu. Komanda saņem palīdzību no mentoriem, budžetu prototipu veidošanai un savu fasilitatoru.
Studentu izstrādāts risinājums
Sezonas beigās studentu komanda prezentē radīto risinājumu uzņēmumam. Ja risinājums uzņēmumu apmierina, tas var iegādāties šo risinājumu no studentiem un ieviest to reālajā dzīvē.

Demola Latvija skaitļos

609
Studenti ir piedalījušies
116
Uzņēmumi
13
Sezonas
Back
GUIs
Maxima Latvia
Uzdevums:
Lai nodrošinātu pastāvīgu preču klāstu veikalu plauktos, ikdienā ir jāveic liela apjoma sākotnējo datu apstrāde un analīze. Dotā darba efektīvai veikšanai bija nepieciešams izstrādāt gala lietotājam "draudzīgu" datu apstrādes instrumentu.
Risinājums:
Tika izstrādāta jauna lietotāja saskarne (GUI) failam, kurā MAXIMA darbinieki veic datu analīzi, kā arī tas tika automatizēts. Tika radīts VBA kods, kurš atjaunina datus excel failā bez lietotāja palīdzības, kā arī tika izveidoti jauni paneļi/lapas, kurās tika apkopota iepriekš izmētātā informācija, un tā tika attēlota pievilcīgākā un interaktīvākā veidā.
Back
Rīks preventīvai naftas produktu smaku izplatības areāla
prognozēšanai
Ventspils Nafta Termināls
Uzdevums:
Pārpumpējot naftas produktus no vilciena cisternām uz glabāšanas cisternām, apkārtējā teritorijā nonāk šo naftas produktu smaka. Studentu uzdevums bija izstrādāt rīku, kas palīdzētu noteikt vai smaka, kas izdalīsies, nonāks apdzīvotu teritoriju tuvumā vai nē. Uzņēmums šīs pārliešanas darbības vēlētos veikt brīžos, kad atbilstoši laikapstākļiem smaka nevirzās apdzīvotu teritoriju virzienā.
Risinājums:
Tika izveidota WEB aplikācija, kas reālā laikā parāda laikapstākļus VNT teritorijā. Var ievadīt paredzēto darbību un redzēt, kā izplatīsies smaku mākonis, šo darbību veicot tieši šajā laikā.
Back
Nepaliec viens - Kā palīdzēt cilvēkiem 30+ atrast savu "otru pusīti"?
Uzņēmējs Oskars Priede
Uzdevums:
Ievērojama daļa sabiedrības vecumā 30+ dzīvo vientulībā, lai arī tas ir pretrunā ar viņu dzīves mērķiem un vēlmēm.
Šie cilvēki gribētu sev dzīves partneri. Daļa ir izmēģinājuši iepazīšanās platformu iespējas, bet atzīst tās par neefektīvām. Komandas uzdevums bija izpētīt tirgu un izveidot savešanas platformas prototipu minimālā produkta līmenī.
Risinājums:
Tika izveidots zīmols Zephira, mājaslapa un mobilā aplikācija kā jauns iepazīšanās risinājums, un reklāmas kampaņas rezultātā pieastīti aptuveni 100 interesenti, kas vēlas izmantot šo risinājumu.
Vai esat gatavs pievienoties nākamajai Demola sezonai?
Uzņēmumi ir aicināti iesniegt projektus dalībai 2022. gada pavasara sezonā, kas norisināsies no februāra līdz jūnijam.
Četrus mēnešus studentu komandas strādās pie izaicinājuma, ko iesnieguši uzņēmumi. Tādā veidā studenti izmēģinās savus spēkus reālos nozares izaicinājumos studiju laikā. Programmas beigās uzņēmums saņem konkrētā izaicinājuma risinājumu vai izpēti, ko izstrādājusi starpdisciplinārā komanda 5 studentu sastāvā.

Demola Latvia Ziņas

Sazinieties ar mums

Ja jums ir jautājumi par Demola Latvia vai dalību tajā, priecāsimies uz tiem atbildēt
Demola ir lieliska pieredze ikvienam studentam, kurš vēlas nodibināt jaunus kontaktus, iegūt pieredzi, pieredzēt dizaina domāšanas metodoloģiju un strādāt pie reāliem nozaru uzdevumiem. Nepalaidiet garām savu iespēju būt daļai no Demola kopienas.
Līva Stūrmane,
Demola Latvia Coordinator
DEMOLA Latvia tiek atbalstīts ERAF līdzfinansētā projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/001 "RTU inovāciju granti studentiem" ietvaros.