Veiksmīgie piemēri
Iepazīstieties ar dažiem no veiksmīgajiem piemēriem, kuri ir tapuši Demola Latvia iepriekšējo sezonu laikā
 • The Team teachable
  Maxima Latvia
  GUIs
  Uzdevums:
  Lai nodrošinātu pastāvīgu preču klāstu veikalu plauktos, ikdienā ir jāveic liela apjoma sākotnējo datu apstrāde un analīze. Dotā darba efektīvai veikšanai bija nepieciešams izstrādāt gala lietotājam "draudzīgu" datu apstrādes instrumentu.
  Risinājums:
  Tika izstrādāta jauna lietotāja saskarne (GUI) failam, kurā MAXIMA darbinieki veic datu analīzi, kā arī tas tika automatizēts. Tika radīts VBA kods, kurš atjaunina datus excel failā bez lietotāja palīdzības, kā arī tika izveidoti jauni paneļi/lapas, kurās tika apkopota iepriekš izmētātā informācija, un tā tika attēlota pievilcīgākā un interaktīvākā veidā.
 • Ventspils Nafta Termināls
  Rīks preventīvai naftas produktu smaku izplatības areāla
  prognozēšanai
  Uzdevums:
  Pārpumpējot naftas produktus no vilciena cisternām uz glabāšanas cisternām, apkārtējā teritorijā nonāk šo naftas produktu smaka. Studentu uzdevums bija izstrādāt rīku, kas palīdzētu noteikt vai smaka, kas izdalīsies, nonāks apdzīvotu teritoriju tuvumā vai nē. Uzņēmums šīs pārliešanas darbības vēlētos veikt brīžos, kad atbilstoši laikapstākļiem smaka nevirzās apdzīvotu teritoriju virzienā.
  Risinājums:
  Tika izveidota WEB aplikācija, kas reālā laikā parāda laikapstākļus VNT teritorijā. Var ievadīt paredzēto darbību un redzēt, kā izplatīsies smaku mākonis, šo darbību veicot tieši šajā laikā.
 • Uzņēmējs Oskars Priede
  Nepaliec viens - Kā palīdzēt cilvēkiem 30+ atrast savu "otru pusīti"?
  Uzdevums:
  Ievērojama daļa sabiedrības vecumā 30+ dzīvo vientulībā, lai arī tas ir pretrunā ar viņu dzīves mērķiem un vēlmēm.
  Šie cilvēki gribētu sev dzīves partneri. Daļa ir izmēģinājuši iepazīšanās platformu iespējas, bet atzīst tās par neefektīvām. Komandas uzdevums bija izpētīt tirgu un izveidot savešanas platformas prototipu minimālā produkta līmenī.
  Risinājums:
  Tika izveidots zīmols Zephira, mājaslapa un mobilā aplikācija kā jauns iepazīšanās risinājums, un reklāmas kampaņas rezultātā pieastīti aptuveni 100 interesenti, kas vēlas izmantot šo risinājumu.
 • T2T
  Stay With Us
  Uzdevums:
  Uzņēmumā pieaug darbinieku rotācija, kā arī eksistē gari atlases procesi. Bez ilgstoša klātienes kontakta ar darbinieku lielā organizācijā ir grūti prognozēt šī darbinieka izvēli doties uz citu darba vietu. Kā varētu prognozēt šādus notikumus, lai proaktīvi noturētu esošos darbiniekus uzņēmumā?
  Risinājums:
  Studentu komanda izstrādāja intervijas dažādiem līmeņiem, kā arī izveidoja divpakāpju darbinieku novērtējuma anketas jaunajiem un esošajiem darbiniekiem ar koeficientiem, lai paredzētu un noteiktu konkrēto situāciju un uzlabojamos aspektus.
 • Conexus Baltic Grid
  Gāzes patēriņa prognozēšana Latvijā
  Uzdevums:
  Gāzes patēriņu ietekmē dažādi faktori (ārgaisa temperatūra, gāzes patēriņa struktūras, ieejas un izejas punktu attiecība utml.). No tā, kāds būs prognozētais dabasgāzes pieprasījums tuvākajā nākotnē, iespējams aprēķināt gāzes avotu pietiekamība katrai dienai. Līdzšinējā metode sniedz nepietiekami augstu precizitāti prognozētās dabasgāzes pieprasījuma aprēķinam Latvijā nākamo 14 dienu periodam.
  Risinājums:
  Izpētītas iespējas, situācija un ietekmējošie faktori. Izstrādāts unikāls excel fails gāzes patēriņa prognozēšanai.
 • Fertilizer
  Koku pelnu minerālmēslu izveide un granulēšana
  Uzdevums:
  Studentu komandas uzdevums bija radīt jaunu produktu - organisko minerālmēslojumu, kura pamatā izmantoti koku pelni.
  Risinājums:
  Tika izveidots rīks, kas ļauj aprēķināt minerālmēslojuma sastāvdaļu un piedevu masu, kā arī minerālmēslojuma pašizmaksas, ņemot vērā vēlamās ķīmisko elementu proporcijas dažādiem augiem, izejmateriālu cenas, ES regulētos smago metālu ierobežojumus minerālmēslojuma sastāvā, un iegūstot labāko izejmateriālu proporciju par izdevīgāko cenu.