Demola palīdz izstrādāt un ieviest novatoriskus risinājumus reāliem biznesa izaicinājumiem, apvienojot kompetences no dažādām jomām un strādājot ciešā sadarbībā ar uzņēmumu
Iegūstiet inovatīvus risinājumus no vadošajiem studentiem Latvijā
Demolā piedalījušies 108 uzņēmumi, to skaitā:
Kas ir DEMOLA?
Problēmsituācija
Uzņēmums vai organizācija iesniedz problēmsituāciju studentu komandai risināšanai. Demola sniedz palīdzību problēmsituāciju virziena un satura izstrādē.
5 studentu komanda
Īpaši atlasīta starpdisciplināra studentu komanda no dažādām Latvijas augstskolām. Uz vietu komandā vidēji pretendē 5 studenti. Vismaz viens students komandā ir no ārzemēm, tādēļ visa programma norisinās angļu valodā.
12 nedēļu intensīvs process
Uz dizaina domāšanas metodēm balstīta pieeja ar aktīvu uzņēmuma līdzdalību un iespēju ietekmēt gala risinājumu. Komanda saņem mentoru, budžetu prototipēšanai un fasilitatora vadību.
Studentu izstrādāts risinājums
Izpētē un validācijā balstīts risinājums uzņēmuma iesniegtajai problēmsituācijai. Komanda prezentē 12 nedēļu laikā sasniegto, kā arī iepazīstina uzņēmumu ar pētījuma gaitu. Uzņēmums pieņem lēmumu par risinājuma iegādi.
Kādi ir ieguvumi no dalības "Demolā"?
 • 1
  Iespēja strādāt kopā ar labākajiem Latvijas studentiem inovatīvu projektu ieviešanā - uz vienu vietu pretendē vidēji 5 studenti, un uzņēmumam ir iespēja ietekmēt komandas sastāvu.
 • 2
  Iespēja pēc projekta beigām turpināt sadarbību ar labākajiem studentiem. Vērtīga iespēja pozicionēt sevi kā labu darba devēju un uz inovācijām vērstu uzņēmumu.
 • 3
  Uzņēmuma 5 studentu komanda saņem ERAF finansētu stipendiju līdz 4000€ apmērā (t.i. 200€/mēnesī studentam, 228€/doktorantam)
 • 4
  Katrai komandai ir līdz 2598€ budžets ideju
  validēšanai/prototipēšanai
  ERAF projekta ietvaros, kas ir vērtīgs instruments idejas attīstībai.
 • 5
  Komanda saņem pieredzējušu fasilitatoru atbalstu, mentoru un ekspertu konsultācijas, kā arī praksē pārbaudītu un efektīvu 12 nedēļu Demolas aktivitāšu programmu.
DEMOLA sadarbības uzņēmumu atsauksmes
Kaspars Cikmačs
"Latvenergo" valdes loceklis
"Latvenergo" koncerns sadarbībā ar Latvijas augstskolām regulāri iesaistās izglītību veicināšos projektos. Projektu "Demola Latvia" var uzskatīt par veiksmīgu sadarbības piemēru. Studentiem tas ļauj parādīt savus talantus izaicinājumu risināšanā un gūt jaunas zināšanas. Savukāt, uzņēmumā ieplūst radošas idejas, kas sekmē virzīt un inovēt produktus, ko pieprasa sabiedrības intereses. Lai arī "Demola Latvia" projekts norisinājās koronavīrusa (Covid-19) laikā, "Latvenergo" kopā ar universitāti un studentiem spēja turpināt strādāt un pabeigt projektu. Rekomendējam turpmākajās "Demola Latvia" sezonās iesaistīties arī citiem uzņēmumiem.
Ilona Bukša
mārketinga nodaļas vadītāja uzņēmumā "Forevers"
Kā mūs redz jaunieši? Ko vēlas pirkt? Kādam jāizskatās produktam? Tie ir tikai daži no jautājumiem, par kuriem kopīgi spriedām. Tieši millenials skatījums uz problēmām un biznesu kopumā ir galvenā vērtība, kuru ieguvām, iesaistoties "Demola Latvia" projektā
Jana Palavinska
AS "Conexus Baltic Grid" informācijas tehnoloģijas attīstības daļas IT projektu vadītāja
Projektā "Demola Latvia" saskatījām iespēju piesaistīt jaunus speciālistus, kuri ir atvērti radošām idejām, nebaidās no izaicinājumiem un ir gatavi uzdoto uzdevumu skatīt no dažādiem rakursiem. Projekta dalībnieki AS «Conexus Baltic Grid» speciālistus patīkami pārsteidza ar komunikācijas spējām un izpratni par uzdevumu. Rezultāts priecē – esam nonākuši pie jaunām idejām, to risinājumiem.
Piemēri
GUIs
Uzdevums:
Lai nodrošinātu pastāvīgu preču klāstu veikalu plauktos, ikdienā ir jāveic liela apjoma sākotnējo datu apstrāde un analīze. Dotā darba efektīvai veikšanai bija nepieciešams izstrādāt gala lietotājam "draudzīgu" datu apstrādes instrumentu.

Risinājums:
Tika izstrādāta jauna lietotāja saskarne (GUI) failam, kurā MAXIMA darbinieki veic datu analīzi, kā arī tas tika automatizēts. Tika radīts VBA kods, kurš atjaunina datus excel failā bez lietotāja palīdzības, kā arī tika izveidoti jauni paneļi/lapas, kurās tika apkopota iepriekš izmētātā informācija, un tā tika attēlota pievilcīgākā un interaktīvākā veidā.
Aizpildiet formu, lai saņemtu informāciju par pieteikšanos