STUDENTI PREZENTĒS INOVATĪVUS RISINĀJUMUS LATVIJAS UZŅĒMUMU UN ORGANIZĀCIJU IZAICINĀJUMIEM
Trešdien, 15. decembrī, studentu komandas prezentēs inovāciju platformas «Demola Latvia» rudens sezonā izstrādātos risinājumus 11 problēmsituācijām, ko definējuši Latvijas uzņēmumi un organizācijas, tajā skaitā ierosinājumus mobilitātes pilnveidošanai Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā.
«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Studentiem tā dod iespēju strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē. Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja bez augsta finansiāla riska ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. «Demola Latvia» īsteno Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), bet tajā piedalīties var arī citu augstskolu studenti.

Problēmsituāciju izpētes un risinājuma izstrādes laikā ar studentiem strādā pieredzējuši mentori, eksperti un komandu vadītāji, komandas saņem līdz 2500 eiro lielu finansējumu ideju validēšanai un prototipēšanai.

Rudens sezonā uzņēmumi piedāvāja problēmsituācijas ļoti plašā nozaru un tēmu lokā. Tās saistītas gan ar IT un dažādu tehnisku risinājumu izpēti un izstrādi, gan mārketingu un pat tekstilmateriālu otrreizēju pārstrādi. Studentu komandas meklēja arī optimālākos veidus, kā pilnveidot mobilitāti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, izstrādā rīkus, kas motivēs vairāk kustēties bērnus un pusaudžus ar traumām, palielinātu svaru, onkoloģiskām saslimšanām vai ierobežotām pārvietošanās iespējām, un attīsta idejas, kā uzlabot dažādu pasažieru grupu piekļuvi Čiekurkalna dzelzceļa stacijai.

Problēmsituācijas studentu komandām piedāvāja «Sadales tīkls», «Mitau Prefab», «Valmiermuižas alus», «Torena Investīcijas», «MoIPort» un «Valsts Nekustamie īpašumi». Savukārt uzņēmums «Mikrotīkls» atbalstīja piecu problēmsituāciju risināšanu. Izaicinājumi saistīti ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, Latvijas HPC kompetences centru SuperS un viedpilsētas inovāciju telpu «VEFRESH».

Pēc fināla prezentācijām studentu komandas ar risinājumiem detalizēti iepazīstinās uzņēmumus, kuri līdz janvāra beigām lems, vai iegādāties risinājumus.

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»).