Atvērta pieteikšanās 10 uzņēmumiem un organizācijām 2021. gada rudens sezonai!

DEMOLA Latvia ir Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes inovāciju atbalsta programma, kas tiek īstenota ar ERAF atbalstu. Programmas ietvaros uzņēmumu ideju vai problēmsituāciju risināšanai tiek piesaistīta 5 talantīgu studentu komanda, lai 3 mēnešu laikā pēc īpaši izstrādātas dizaina domāšanas programmas nonāktu pie risinājuma.

Laiks līdz pieteikšanās beigām
dienas
stundas
minūtes
sekundes
RTU zinātņu prorektora uzaicinājums uzņēmumiem
Kas ir DEMOLA?
Problēmsituācija
Uzņēmums vai organizācija iesniedz problēmsituāciju studentu komandai risināšanai. Demola organizē informatīvu pasākumu, sniedzot palīdzību problēmsituāciju virziena un satura izstrādē.
5 studentu komanda
Īpaši atlasīta starpdisciplināra studentu komanda no dažādām Latvijas augstskolām. Uz vietu komandā vidēji pretendē 5 studenti. Vismaz viens students komandā ir no ārzemēm, tādēļ visa programma norisinās angļu valodā.
12 nedēļu intensīvs process
Uz dizaina domāšanas metodēm balstīta pieeja ar aktīvu uzņēmuma līdzdalību un iespēju ietekmēt gala risinājumu. Komanda saņem mentoru, budžetu prototipēšanai un fasilitatora vadību.
Studentu izstrādāts risinājums
Izpētē un validācijā balstīts risinājums uzņēmuma iesniegtajai problēmsituācijai. Komanda prezentē 12 nedēļu laikā sasniegto, kā arī iepazīstina uzņēmumu ar pētījuma gaitu.
Kādi ir ieguvumi no dalības "Demolā"?
 • 1
  Iespēja strādāt kopā ar labākajiem Latvijas studentiem inovatīvu projektu ieviešanā - uz vienu vietu pretendē vidēji 5 studenti, un uzņēmumam ir iespēja ietekmēt komandas sastāvu.
 • 2
  Iespēja pēc projekta beigām turpināt sadarbību ar labākajiem studentiem. Vērtīga iespēja pozicionēt sevi kā labu darba devēju un uz inovācijām vērstu uzņēmumu.
 • 3
  Uzņēmuma 5 studentu komanda saņem ERAF finansētu stipendiju līdz 4000€ apmērā (t.i. 200€/mēnesī studentam, 228€/doktorantam)
 • 4
  Katrai komandai ir līdz 2598€ budžets ideju
  validēšanai/prototipēšanai
  ERAF projekta ietvaros, kas ir vērtīgs instruments idejas attīstībai.
 • 5
  Komanda saņem pieredzējušu fasilitatoru atbalstu, mentoru un ekspertu konsultācijas, kā arī praksē pārbaudītu un efektīvu 12 nedēļu Demolas aktivitāšu programmu.
Daži no 55 sadarbības uzņēmumiem,
kas piedalījušies DEMOLA Latvija iepriekš
DEMOLA sadarbības uzņēmumu
atsauksmes
 • Kaspars Cikmačs
  "Latvenergo" valdes loceklis
  "Latvenergo" koncerns sadarbībā ar Latvijas augstskolām regulāri iesaistās izglītību veicināšos projektos. Projektu "Demola Latvia" var uzskatīt par veiksmīgu sadarbības piemēru. Studentiem tas ļauj parādīt savus talantus izaicinājumu risināšanā un gūt jaunas zināšanas. Savukāt, uzņēmumā ieplūst radošas idejas, kas sekmē virzīt un inovēt produktus, ko pieprasa sabiedrības intereses. Lai arī "Demola Latvia" projekts norisinājās koronavīrusa (Covid-19) laikā, "Latvenergo" kopā ar universitāti un studentiem spēja turpināt strādāt un pabeigt projektu. Rekomendējam turpmākajās "Demola Latvia" sezonās iesaistīties arī citiem uzņēmumiem.
 • Ilona Bukša
  mārketinga nodaļas vadītāja uzņēmumā "Forevers"
  Kā mūs redz jaunieši? Ko vēlas pirkt? Kādam jāizskatās produktam? Tie ir tikai daži no jautājumiem, par kuriem kopīgi spriedām. Tieši millenials skatījums uz problēmām un biznesu kopumā ir galvenā vērtība, kuru ieguvām, iesaistoties "Demola Latvia" projektā
 • Jana Palavinska
  AS "Conexus Baltic Grid" informācijas tehnoloģijas attīstības daļas IT projektu vadītāja
  Projektā "Demola Latvia" saskatījām iespēju piesaistīt jaunus speciālistus, kuri ir atvērti radošām idejām, nebaidās no izaicinājumiem un ir gatavi uzdoto uzdevumu skatīt no dažādiem rakursiem. Projekta dalībnieki AS «Conexus Baltic Grid» speciālistus patīkami pārsteidza ar komunikācijas spējām un izpratni par uzdevumu. Rezultāts priecē – esam nonākuši pie jaunām idejām, to risinājumiem.
Piemēri
GUIs
Uzdevums:
Lai nodrošinātu pastāvīgu preču klāstu veikalu plauktos, ikdienā ir jāveic liela apjoma sākotnējo datu apstrāde un analīze. Dotā darba efektīvai veikšanai bija nepieciešams izstrādāt gala lietotājam "draudzīgu" datu apstrādes instrumentu.

Risinājums:
Tika izstrādāta jauna lietotāja saskarne (GUI) failam, kurā MAXIMA darbinieki veic datu analīzi, kā arī tas tika automatizēts. Tika radīts VBA kods, kurš atjaunina datus excel failā bez lietotāja palīdzības, kā arī tika izveidoti jauni paneļi/lapas, kurās tika apkopota iepriekš izmētātā informācija, un tā tika attēlota pievilcīgākā un interaktīvākā veidā.
Dalības maksa
Produkta izstrādes uzdevums
Dalības maksa: 1500€
✅ Starpdisciplināra un starptautiska komanda no 5 studentiem (atlase no 15 Latvijas augstskolām)
✅ Līdz 2596€ komandas budžets prototipēšanai
✅ 1 komandas fasilitators no Demola vadības
✅ Dalība 12 nedēļu programmā
✅ REZULTĀTS: izstrādāts produkta prototips/minimālais dzīvotspējīgais produkts
✅ Uzņēmumam ir iespēja ietekmēt komandas gala sastāvu, izvēloties sev vēlamos kandidātus, pēc konsultācijas ar komandas koordinatoru.
✅ Komandu darbā tiek sagatavots produkta, tehnoloģijas vai pakalpojuma izstrādes konceptuālais projekts vai prototips, ko uzņēmējs var ieviest ražošanā vai kā pakalpojumu piedāvāt klientiem vai citādi attīstīt, balstoties biznesa vajadzībās.

Pēc studentu gala rezultātu izstrādes un prezentācijas uzņēmums vai organizācija pieņem lēmumu, vai vēlas iegādāties studentu radīto risinājumu. Licences maksa 1000, 1500 vai 2000€.
Izpētes/pētniecības uzdevums
Dalības maksa: 750€
✅ Starpdisciplināra un starptautiska komanda no 5 studentiem (atlase no 15 Latvijas augstskolām)
✅ Līdz 1200€ komandas budžets prototipēšanai/validēšanai
✅ 1 komandas fasilitators no Demola vadības
✅ Dalība 12 nedēļu programmā
✅ REZULTĀTS: izstrādāts uz izpēti balstīts piedāvājums/dokuments/pētījums
✅ Uzņēmumam vai organizācijai ir iespēja ietekmēt komandas gala sastāvu, izvēloties sev vēlamos kandidātus, pēc konsultācijas ar komandas koordinatoru.
✅ Projektus, kuru rezultāts ir balstīts pētījumā un nākotnes tendenču un scenāriju prognozēšanā, sadarbības partneris var tālāk izmantot, inicializējot jaunus pakalpojumus, projektus, iniciatīvas un aktivitātes, kam ir potenciāla ietekme plašākā, ne tikai konkrēta biznesa mērogā.

Pēc studentu gala rezultātu izstrādes un prezentācijas uzņēmums vai organizācija pieņem lēmumu, vai vēlas iegādāties studentu radīto risinājumu. Licences maksa 500, 700 vai 1000€.
DEMOLA Latvija komanda
DEMOLA Latvija komandā darbojas gudri un talantīgi nozares profesionāļi, lai sadarbības uzņēmumi sastaptu jauniešus ar lieliskām idejām, talantu un ambīcijām konkrēto problēmsituāciju risināšanai. Savukārt jauniešiem tā ir iespēja piedalīties profesionālā izaicinājumā un iegūt pieredzi darbā ar Latvijas veiksmīgajiem uzņēmumiem, organizācijām vai uzņēmējiem.
 • Signe Adamoviča
  Coordinator / Facilitator / Workshop lead
 • Toms Mūrnieks
  Facilitator / Technical expert
 • Kārlis Kivlenieks
  Project Facilitator
 • Mikus Losāns
  Facilitator / Student recruitment lead
 • Gundars Miezītis
  Facilitator / Prototyping lead
 • Amanda Brizga
  Project Facilitator
 • Līva Stūrmane
  Facilitator / Partner relationships lead
 • Kristīne Šteinerte
  Project manager of RTU Inovāciju granti studentiem
Laiks līdz pieteikšanās beigām
Dienas
Stundas
Minūtes
Sekundes
Programmā tiek apstiprināti tikai 10 uzņēmumi,
nepalaidiet garām savu iespēju!
Aizpildiet formu, lai saņemtu informāciju
par pieteikšanos
Ar kādu problēmjautājumu/uzdevumu vēlaties pieteikties Demolā?
DEMOLA Latvia tiek atbalstīts ERAF līdzfinansētā projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/001 "RTU inovāciju granti studentiem" ietvaros.